شرکت مبتکران صبا پارسیان پیشرو در صنعت آبیاری مغناطیسی
دستگاه الکترو مغناطیس تنها راهکار برای معضل سختی ، رسوب و شوری آب
نظرسنجی
وبلاگ شرکت مبتکران صبا پارسیان را چگونه ارزیابی می کنید؟


درباره وبلاگ


شرکت مبتکران صبا پارسیان
مفتخریم به استحضار شما کاربر عزیز برسانیم:
شرکت تعاونی ، تولیدی و توزیعی مبتکران صبا پارسیان از سال 1386 با اتکا به الطاف خداوند متعال و بهره مندی از متخصصین و کارشناسان مجرب در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات بهینه سازی آب و انرژی انرژی فعالیت خود را آغاز نموده و توانسته است خدمات شایانی را به عرصه علم و فن آوری ایران اسلامی تقدیم نماید .
از جمله محصولاتی که توسط این شرکت به بازار مصرف عرضه می گردد:

* دستگاههای آب مغناطیسی در زمینه کشاورزی و دام و طیور

* دستگاههای ضد رسوب صنعتی در کارخانجاتی نظیر تزریق پلاستیک ، کارخانه قند ، کارخانه های تولید مواد شیمیایی و موارد مشابه
* دستگاههای ضد رسوب خانگی مورد استفاده در آبگرمکن ، پکیج ، شوفاژ ، دیگ بخار ، موتورخانه ها و موارد مشابه

لازم به توضیح می باشد که با کمک این دستگاهها دیگر مشکلاتی نظیر رسوب و گرفتگی در لوله ها اتفاق نمی افتد رسوبات قبلی به مرور زمان از بین می رود و باعث افزایش راندمان مبدلهای حرارتی و کاهش مصرف انرژی می گردد با نصبی آسان و بدون هزینه نگهداری .
همچنین در کشاورزی از گرفتکی قطره چکانها و نازل ها جلوگیری میکند و تنها راهکار برای معضل شوری و سختی آب می باشد.

شرکت مبتکران صبا پارسیان همواره سعی نموده است با اعتقاد بر اصل مشتری مداری و جلب رضایت خریداران با استفاده از امکانات ویژه و ایجاد تسهیلات خاص بهترین محصولات، برترین کیفیت، جدیدترین تکنولوژی را همراه با خدمات گسترده در کنار انعطاف پذیری در قیمت گذاری ها برای مشتریان مد نظر قرار داده و سرلوحه کار خود نماید.
همراهی ، رضایت و انتخاب شما ، افتخار ماست .
آدرس شرکت:مازندران،ساری،میدان امام ، بلوار دانشگاه ، کوی 22 بهمن ، نبش 22 بهمن 4
تلفن:6-33353962-011
تلفن همراه :09113146294
ایمیل:Saba.mspco@yahoo.com

مدیر وبلاگ : شركت مبتكران صبا پارسیان

رسوب چیست؟

رسوب عبارت است از تجمع مواد معدنی که از طریق آب لوله کشی وارد منازل و تأسیسات می شود. هرگاه آب گرم شود یا مقداری از آن تبخیر گردد، لایه هایی از رسوب در جداره ی لوله ها، مخازن و شیر آلات تشکیل می شود. شوره ی سفید رنگی که در دهانه ی شیرها، روشویی ها، ظرفشویی ها، زیر دوشی ها و وان های حمام تشکیل می شود، نشانگر رسوب کربنات کلسیم و منیزیم است.

آثارمخرب رسوبات :

1- ایجاد خردگی و پوسیدگی از طریق الکترو لیزبین لایه رسوب و فلز بدنه در تمام سیستم های که با آب کار می کنند .

2- تجمع رسوب در لوله ها باعث کند شدن حرکت آب گرم در لوله شده در نتیجه آب گرم قبل از رسیدن به محل مصرف دوباره خنک می شود .

3- ضخیم شدن جداره مخازن حرارتی ، در نتیجه مصرف حرارت بیشتر برای گرم کردن آب که باعث سوختن ، فرسوده شدن و سوراخ شدن جداره مخازن حرارتی ، در نتیجه افزایش مصرف انرژی و صرف هزینه و زمان برای خدمات و تعمیرات می گردد .

4- مسدود شدن لوله ها و شیرها که باعث کاهش جریان آب و کوتاه شدن عمر مفید آنها می شود .

5- کاهش راندمان کار مبدل ها و موتورخانه ها .

6- سوراخ شدن لوله ها در اثر استفاده از موادشیمیایی و جرم گیرها برای رسوب زدایی .

7- رسوب ایجاد شده برمنافذ آبپاش ها و قطره چکانها و ایجاد اختلال در انتقال مناسب آب به گیاهان در آبیاری قطره ای .

8- کاهش راندمان کار لوازم حرارتی و برودتی مانند آبگرمکن ، پکیج ، برج های خنک کننده و کندانسورها .

9- رسوب ایجاد شده بر روی سطوح المنت ها مانند عایقی قوی در برابر انتقال حرارت عمل نموده و در نتیجه در اینگونه لوازم خانگی و پکیج ها و ... بواسطه ایجاد رسوب شاهد اتلاف انرژی زیاد هستیم .


رسوب ایجاد شده درسیستم های آب خوری طیور نظیر نیپل که در پایان دوره با مصرف مبالغ هنگفتی با مواد شیمیایی رسوب زدایی می شود .


روش های اساسی مهار آب سخت

برای برطرف کردن آثار آب سخت، چهار روش اصلی وجود دارد که عبارتند از :


1) تبادل یونی

2) استفاده از فسفاتها

3) آهن رباهای دائمی

4) تصفیه ی الکترونیکی


1)روش تبادل یونی

در این روش، یون های مزاحم کلسیم و منیزیم را معمولاً به کمک رزین از آب خارج می کنند. دستگاه های تبادل یونی نیاز به مخزنی دارند که مملو از ((رزین های)) تبادلی است و رزین ها را باید مجدداً احیاء کرد.یون های کلسیم و منیزیم از آب خارج می شوند و سدیم جایگزین آن میشود از این طریق سختی آب کاهش یافته، مهار می شود.البته جایگزین شدن سدیم نیز مشکلاتی رابه همراه دارد .

2) استفاده از فسفات ها

فسفات ها نیز یکی از عوامل مقابله و مهار یون های آهن و سختی آب به شمار می روند. به علاوه این مواد با تشکیل یک لایه ی نازک خنثی بر روی سطوح فلزی و ایفای نقش پوشانندگی، خوردگی فلزات را مهار می کنند .

بلورهای ((پُلی فسفات)) را در محفظه هایی در مسیر جریان آب قرار می دهند. با عبور آب از فیلتر، بلورهای پُلی فسفات به تدریج حل شده و وارد آب می شوند . در حقیقت با این عمل، پلی فسفات ها، یون های کلسیم و منیزیم محلول را احاطه و محاصره می کنند و تمایل آنها را برای ته نشین شدن و تشکیل رسوب کلسیت کاهش می دهند. عیب این روش این است که فسفات ها غذای مورد علاقه ی باکتری ها هستند بنابراین مشکل دیگری به وجود می آید و آن، مشکل رشد باکتری ها است. ضمناً با تمام شدن بلور فسفات ها، باید دوباره مخزن را از این مواد پر کرد و در ابعاد صنعتی فاقد توجیه اقتصادی می باشد .

3)آهنرباهای دائمی

در میان محصولات استفاده شده در صنعت آب، آهن رباهای دائمی ( مگنت ) یکی از بحث برانگیزترین محصولات هستند موضوع این است که چون آهن رباهای دائمی انرژی مغناطیسی ثابتی دارند ، برای تأثیرگذاری مطلوب، باید تحت شرایط ویژه ای کار کنند . سابقه ی استفاده از آهن رباهای دائمی به چند دهه ی قبل برمی گردد . کشورهای شوروی سابق و چند کشور اروپایی دیگر، از این روش استفاده می کردند و بکارگیری این تکنیک در ایران چند سالی هست که معمول شده به گواهی صنعتگران، تا کنون هزاران مصرف کننده، اعلام رضایت کرده اند) .

3)روش تصفیه ی الکترونیکی صبا

روش تصفیه ی الکترونیکی که  میدان های الکترو مغناطیس متغیر را مورد استفاده قرار می دهد این دستگاه ها، هم مقدار انرژی و هم مقدار بسامد (فرکانس) را تغییر می دهند که این تغییرات انعطاف پذیری سیستم را نسبت به آبهای مختلف بوجود می آورد .

با عبور آب از میان میدان الکترو مغناطیس متغیر، در ساختار بلوری و منظم کلسیم و منیزیم تغییراتی ایجاد می شود و ((کلسیت)) به ((آرگونیت)) تبدیل می شود. آرگونیت، گونه ای از کربنات کلسیم است که به سطوح لوله ها و مخازن نمی چسبد. این عمل، جلوی تشکیل رسوب را می گیرد و در ضمن به علت افزایش خاصیت حلالیت آب، رسوبات قبلی نیز به تدریج حل شده و از روی سطوح و جداره ها پاک می شوند . امواج تولید شده توسط دستگاه، بی صدا و بی ضرر می باشند و خواص فیزیکی و الکتریکی مولکول های کلسیم را به نحو مطلوب تغییر می دهند نصب دستگاه فوق العاده آسان است . نکته ی قابل توجه این است که برای نصب دستگاه، هیچ نیازی به بریدن لوله ها و باز کردن اتصالات نیست زیرا  دستگاه روی انواع  لوله ها(اعم از مسی،گالوانیزه،پلیمری و ...) نصب می شودو بدون هزینه نگهداری و هزینه های اضافی وبسیار کم مصرف است.

نوع مطلب :
برچسب ها : رسوب، ضد رسوب صبا، روش تصفیه الكترونیكی صبا، دستگاه ضد رسوب صبا، دستگاه ضد رسوب الكترونیكی صبا، الكترومغناطیس، ضد رسوب پكیج،
لینک های مرتبط :

ویدئوها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic